|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 12 Months |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Envelope machine parameter table
| Name | Specification |
| Electric machine | 550W |
| speed | adjustable |
| PE film size (width) | 10-12mm |
| PE intramembrane | ¢25-30mm |
| Machine size | L600*W750*850mm |
| Weight | 100kg |
