| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Type: | Sheet Extruder |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Screw model | 90 (Single screw or double screw) |
| Number of strap | 2 straps |
| Width | 9-32mm |
| Thickness | 0.3-1.2mm |
| Screen changer | Automatic/Manual |
| Control system | PLC control(Chinese and English) |
| Production capacity | 125-150kg/H |
| Reducer Brand | GUOMAO |
| Motor Brand | GUGAO |
| Pull of finial product | 150kg-800kg |
| Line speed | More than 150m/min |
| Material | PET crushed material/bottle flake material |
Q:What is acceptable payment terms?
A:T/T or L/C at sight
Q:Are you the manufacturer or trading company?
A:We are an industrial manufacture factory. we have independent technical team who focus on making machine; all the products are made by our technical team
Q:Why choose us?
A:We have 30 years experience for producing machine.We can arrange for you to visit our local customer's factory.