| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Type: | Sheet Extruder |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Screw model | 100 |
| Number of strap | 3 straps |
| Width | 9-32mm |
| Thickness | 0.6-1.2mm |
| Screen changer | Automatic/Manual |
| Control system | PLC control(Chinese and English) |
| Production capacity | 300-330kg/H |
| Reducer Brand | GUOMAO |
| Motor Brand | GUGAO |
| Pull | 150kg-800kg |
| Line speed | More than 150m/min |