|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 24hours |
| Warranty: | 1 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Fully automatic Strapping Industrial Wrapping Machine
| Model | JT-packing |
| Machine Weight | 90kg |
| Machine Domensions | L1140*W600*H1520mm |
| Application width | 9/12/13.5/15mm |
| Supply voltage | 110/220V.1PH / 220V.1PH |
| Width | 6-15mm (can be adjust) |
| Transit Speed | 15-24m/min |
| Strapping Speed | 2second/ strap |
| Table Height | 1520mm |
| Tensioning force | 15-45KGS |
| Color | According to customer's requirement |