| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Type: | Sheet Extruder |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Screw model | 110 |
| Number of strap | 4 straps |
| Width | 5-19mm |
| Thickness | 0.3-1.2mm |
| Screen changer | Automatic/Manual |
| Control system | PLC control(Chinese and English) |
| Production capacity | 250-300kg/H |
| Reducer Brand | GUOMAO |
| Motor Brand | Gugao |
| Material | PP polypropylene recycled material/new material |
| Control system | PLC control (English and Chinese) |
A: The brand name of this product is PP STRAP MAKING MACHINE .
2. Q: What is the model number of this product?A: The model number of this product is JTPP .
3. Q: Where is this product made?A: This product is made in CHINA .
4. Q: Is this product certified?A: Yes, this product is certified with IS CEO certification.
5. Q: What is the minimum order quantity for this product?A: The minimum order quantity for this product is 1 SET .
6. Q: Is the price of this product negotiable?A: Yes, the price of this product is negotiable.
7. Q: What is the packaging detail for this product?A: The packaging detail for this product is plastic film .
8. Q: How long does it take for delivery of this product?A: The delivery time for this product is 30-40days